top of page
  • Writer's pictureBring Together Lithuania

„Bring Together Lithuania“ – modernios Lietuvos pažinimo programa Lietuvių diasporos jaunimui


„Bring Together Lithuania“ organizacija kartu su „Kazickų Šeimos Fondu“ antrą vasarą iš eilės į Lietuvą pakvietė lietuvių diasporos jaunimą įgyti profesinės patirties vasaros stažuočių metu ir atrasti šiuolaikinę Lietuvą.


„Bring Together Lithuania“ (liet. „Jungtis Lietuvai“) – tai stažuočių ir modernios Lietuvos pažinimo programa užsienyje gimusiems ir užaugusiems lietuviams. Jaunimo programa „Bring Together Lithuania“ suteikia studentams galimybę įgyti profesinės patirties lyderiaujančiose įmonėse Lietuvoje, viešajame sektoriuje, nevyriausybinėse organizacijose ir inovatyviuose startuoliuose.


„Mes siekiame sukurti išskirtinę galimybę pasaulio lietuvių jaunimui iš arti susipažinti su šiuolaikine, modernėjančia Lietuva, įgyti patirties bei žinių profesinės praktikos metu ir padėti išlaikyti ryšį su tėvų, senelių gimtine. Norint, kad užsienio lietuvių jaunimas pamiltų šį kraštą ir taptų Lietuvos ambasadoriais pasaulyje, svarbu jiems parodyti Lietuvos galimybes, supažindinti su Lietuvą kuriančiais žmonėmis ir bendraamžiais, taip sustiprinant ryšį tarp Lietuvos ir lietuvių išeivijos“, – apie iniciatyvos viziją pasakoja programos vadovė Kamilė Naraitė.


"Bring Together Lithuania" programos vadovė Kamilė Naraitė
Programos "Bring Together Lithuania" vadovė Kamilė Naraitė

Šią vasarą į Lietuvą šešių savaičių stažuotėms atvyko 16 motyvuotų, šaunių pasaulio lietuvių iš JAV. Programos dalyviams pagal studijų kryptis pozicijas pasiūlė: „Bankera“, „Civitta“, „Droplet Genomics“, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, „HR Hint Online“, Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Rytų Europos studijų centras, „Unnecessary Films“, LR sveikatos apsaugos ministerija, VU Gyvybės mokslų centras, Santaros klinikų Vaiko raidos centras, „Western Union“.


Dalyviai ne tik gauna profesionalios darbo patirties progresyviose įmonėse ir organizacijose, jie taip pat per šešias programos savaites turi galimybę pažinti modernią Lietuvą, keliauti po Lietuvą, susitikti su visuomenės ir verslo pasaulio lyderiais, tyrinėti lietuvišką identitetą ir asmenines šaknis, turi galimybę savo idėjomis prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo.


Pirmąją programos savaitę iniciatyvos dalyvius, atvykusius į Vilnių, pasveikino „Go Vilnius“ agentūra, pasitiko Pasaulio Lietuvių Bendruomenės atstovai bei į priėmimą pakvietė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentės teigimu, sveikintinos tokios iniciatyvos, kurios suteikia galimybę jaunosios kartos užsienio lietuviams iš arti susipažinti su modernėjančia Lietuva, padeda jiems išlaikyti ryšį su tėvų gimtine, palengvina apsisprendimą sugrįžti.


„Šie metai Lietuvai itin svarbūs, todėl džiaugiamės, kad galime ir diasporos lietuviams suteikti išskirtines galimybes – ne tik įgyti vertingos praktinės patirties aukšto lygio stažuotėse, keliauti po gražiausius Lietuvos kampelius, bet ir pažinti stipriausius valstybės lyderius bei kartu su visa tauta tapti istorinių akimirkų liudytojais. Dalyvauti nacionaliniuose renginiuose – Padėkos koncerte, skirtame Jos Ekscelencijai Prezidentei Daliai Grybauskaitei už 10 metų vadovavimą mūsų valstybei, bei naujai išrinkto Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos renginiuose“, – mintimis dalinasi programos vadovė Kamilė Naraitė.


Programos dalyviai Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijoje
Programos dalyviai Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijoje

Lietuviško paveldo tęstinumas

„Kazickų Šeimos Fondo“ inicijuota ir globojama vasaros stažuočių ir modernios Lietuvos pažinimo programa lietuvių išeivių jaunimui tęsia pradėtą misiją supažindinti su šiuolaikinės Lietuvos galimybėmis jau antrus metus. Projektu taip pat tiki ir paramą skyrė Čikagoje įsikūręs išeivijos „Lietuvių Fondas“, patronažą suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.


„Manome, kad tos kartos vaikams, gyvenantiems Jungtinėse Amerikos Valstijose, itin svarbu pažinti savo šaknis ir paveldą. Iš dalies, mylinčių tėvų ir bendruomenių dėka, jį galima pažinti ir JAV, tačiau tai niekaip negali pakeisti tikro sugrįžimo į Lietuvą. Dalyvaudami programoje vaikai gauna ne tik kultūrinę patirtį, bet ir kuria ryšius, užmezga pažintis. Manau, kad šios priežastys daro programą itin vertingą, – tiki Jonas Algirdas Kazickas. – Mano mama buvo didelė paveldo mokyklų Lietuvoje rėmėja, tad tai natūrali tąsa krypties, kurią visuomet plėtojome. Mamai jaunimas visuomet buvo svarbus Lietuvos paveldo tęstinumui, tad mums labai natūralu šią programą remti.“


Šių metų „Bring Together Lithuania“ programos atidaryme dalyvavo ir Lucy Muhlfeld Kazickas, kuri įkvėpė jaunimą pasiimti iš programos kuo daugiau: „Tai puiki galimybė Lietuvos diasporos jaunimui pasinerti į savo šalies paveldą ir kultūrą, susipažinti ir susidraugauti su kitais jaunais lietuviais bei sukurti tikrą ryšį su Lietuva. Šiems jauniems žmonėms, gyvenantiems JAV, labai svarbu suvokti, kiek daug Lietuva kovojo bei kiek daug pasiekė. Žinau, kad mano uošvis be galo didžiavosi Lietuva ir labai norėjo, kad jauni žmonės, kurių šaknys Lietuvoje, suprastų, kokia nuostabi ir didi Lietuva yra nepaisant to, jog taip ilgai buvo okupuota komunistinio režimo. Nors gyveno Lietuvoje tik kiek daugiau nei dvidešimt metų, Juozas ir Aleksandra be galo didžiavosi šia šalimi ir norėjo, kad visi galėtų čia atvykti ir jaustis kaip namie, didžiuotis savo lietuviškomis šaknimis. Ši programa yra puikus būdas jauniems žmonėms iš abiejų šalių užmegzti visą gyvenimą trunkančias draugystes ir ryšius, o kartu ir diasporai susipažinti su Lietuvoje esančiomis galimybėmis.“


„Bring Together Lithuania“ programa – patraukli, nes leidžia „pasimatuoti“ Lietuvą

Šią vasarą Austėja sako, kad norėjo atvykti į Lietuvą, nes paskutinį kartą čia buvo prieš 4 metus ir jautė namų ilgesį. „Lietuva atrodo per ketverius metus labai pasikeitusi“, – stebisi Austėja. – Matau, kad Lietuvos ekonomika auga, infrastruktūra gerėja, ir atradau daug įdomių karjeros pasirinkimų. Mane sužavėjo Vilniaus miestas – viskas, ko reikia, yra taip arti! Labai smagu, kad nereikia mašina važinėti kiekvieną dieną ir kelias valandas praleisti kamščiuose. Džiaugiuosi matydama, kad atsirado daugiau turistų, kurie aplanko Lietuvą, o taip pat buvo labai įdomu išgirsti, kodėl jie pasirinko atvykti į Lietuvą. Visi sakė tik gerus dalykus apie šią šalį, mano Tėvynę.“


Programos "Bring Together Lithuania" dalyvė Austėja Bieliauskaitė Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje
Programos dalyvė Austėja Bieliauskaitė

Programos dalyvė Austėja Bieliauskaitė gimė Kaune ir ten gyveno iki trečios klasės. Tuomet šeima persikraustė į Čikagą, kur visi gyvena jau 13 metų. Austėja studijuoja psichologiją ir sociologiją Čikagos universitete, Ilinojuje (University of Chicago in Illinois). Nors Lietuvoje nebegyvena, lietuvybė yra jai labai svarbi. Austėjos mama Vida Bieliauskienė dirba „Lietuvių Fonde“ Čikagoje, todėl Austėja užaugo lietuvių bendruomenės apsuptyje. Amerikos lietuvė ne tik stengiasi dalyvauti lietuvių bendruomenės veiklose, bet ir šeštadieniais dirba Čikagos lituanistinėje mokykloje su vaikas iki 3 metų ir skatina juos daugiau šnekėti lietuviškai. „Man labai svarbu išlaikyti savo lietuvišką kultūrą ir papasakoti kitiems apie ją. Visada malonu susitikti su kitais lietuviais ir išgirsti apie jų meilę Lietuvai“, – sako Austėja. Šią vasarą Austėja dirba „HR Hint Online“ personalo konsultacijų įmonėje.


„Nusprendžiau dalyvauti „Bring Together Lithuania“, nes buvau labai pasiilgusi Lietuvos. Visada grįžtu į Lietuvą tik keliom savaitėm vasaros atostogų metu aplankyti giminaičių. O šią vasarą norėjau čia pagyventi ir geriau pažinti modernią Lietuvą. Taip pat svarsčiau, ar norėčiau grįžti gyventi į Lietuvą. Ir vasaros stažuotė čia buvo puiki galimybė nuspręsti tai. Užtruko tik kelias dienas iš naujo pamilti Lietuvą ir norėti grįžti čia gyventi. Ši programa suteikė daug galimybių sužinoti daugiau ne tik apie karjeros galimybes, bet ir apie pačią Lietuvą.“ Taip pat Austėja pastebi, jog „stažuotė Lietuvoje suteikia daugiau galimybių nei JAV, nes atrodo, kad čia daugiau vertina darbuotoją, man patinka darbo ir gyvenimo balansas.“


„Bring Together Lithuania“ programos dalyvis Tadas Šereiva atvyksta į Lietuvą atostogauti kiekvienais metais. Tačiau šiemet jam taip pat buvo svarbu ne tik aplankyti Lietuvą, mėgautis jos gamta bei laiku su šeima, bet ir įgyti profesinės patirties.

„Pabaigęs studijas, aš noriu grįžti į Lietuvą. Todėl įgauti darbo patirties Lietuvoje stažuotės metu yra neįkainojama patirtis, kurią suteikia ši išskirtinė programa „Bring Together Lithuania“. Taip pat man svarbu susipažinti su Lietuvos politikos kultūra, verslo pasauliu. Dalyvaudamas „Bring Together Lithuania“ programoje aš galiu pasiekti šiuos tikslus. Pavyzdžiui, aš atlieku praktiką inovatyvioje įmonėje „Droplet Genomics“, kur galiu ne tik pritaikyti studijų žinias, bet ir labai daug išmokti apie gyvosios gamtos mokslus bei susipažinti su Lietuvos darbo kultūra. Kalbant apie programos teikiamas galimybes – man labai patiko susitikimas su Arnoldu Pranckevičiumi, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje pirmininku, bei vizitas NASDAQ Vilnius. Galų gale, man yra labai svarbu praleisti laiką su šeima, gimine ir pasimėgauti lietuviška gamta“, – mintimis apie programą dalinasi Tadas.

Programos dalyvis Tadas Šereiva "Droplet Genomics" laboratorijoje stažuotės metu
Programos dalyvis Tadas Šereiva "Droplet Genomics" laboratorijoje

Austėja taip pat priduria: „Man patinka ši programa, nes ji sujungė mus su tiek daug skirtingų žmonių. Diena, kai su kitais programos dalyviais susitikome su Prezidente, buvo labai įspūdinga. Tokia galimybė mane sužavėjo ir buvo labai įdomu išgirsti daugiau apie Prezidentės Dalios Grybauskaitės 10 metų patirtį. Tai neabejotinai buvo diena, kurios tikrai niekada neužmiršiu.“ Austėja neslepia, kad „visada būna labai malonu susipažinti su kitais lietuviais ir išgirsti apie Lietuvą iš jų perspektyvos. Ne vien tik smagu čia būti, bet iš šios programos labai daug sužinojau apie modernią Lietuvą. Vertingos žinios, kurios tikrai bus naudingos man, kaip diasporos lietuvei. Dabar žiūriu į Lietuva kaip į vietą, kur yra daug puikių karjeros perspektyvų. Noriu čia sugrįžti ilgesniam laikotarpiui.“


Naujienas apie „Bring Together Lithuania“ iniciatyvos dalyvių patirtis Lietuvoje galite sekti socialiniuose tinkluose www.facebook.com/BringTogetherLT, o besidomintys programa, jau gali užsisakyti priminimą www.bringtogether.lt/subscribe

"Bring Together Lithuania" / "Jungtis Lietuvai" programos uždarymas
"Bring Together Lithuania" / "Jungtis Lietuvai" programos uždarymas

Šaltinis: pasauliolietuvis.lt

69 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


white_logo_transparent_background.png
bottom of page